Prečo by sme mali bývať v murovanom dome?

Prečo by sme mali bývať v murovanom dome?

Tradičné, poctivé murované domy oslavujú tradíciu. V našich končinách si ich nechávajú stavať stále väčšie masy a dobre vedia prečo: Klasika je nesmrteľná. Dom postavený z pálených tehál budú dediť ešte aj vaše deti. Nečudo, tehlu aplikovali už naši predkovia pred viac ako 5.000 rokmi. Je zložená z ílu a hliny, ktorá sa v tehlových továrňach melie na požadovanú veľkosť zŕn. Potom sa hlina zvlhčí, vyformuje a na rade je proces 20-hodinového pálenia pri 500 až 1.800 stupňoch. Výsledkom je kvalitný, prírodný stavebný materiál!

Nie je tehla, ako tehla

Pôvodné masívne tehly neponúkali takú presnosť. Na murárske práce sa používala malta, ktorá nemala žiadne teploizolačné vlastnosti. Dnes s modernými technológiami dokážu tehlu vo fabrike zbrúsiť tak rovno, že keď s ňou vymurujete stavbu steny, pôsobia ako celok bez žiadnych tepelných mostov. Ďalšou inováciou je možnosť tepelnej izolácie priamo v dutinách tehly, ktoré sú najnovším trendom, pokiaľ nechcete lepiť polystyrén alebo minerálnu vlnu na fasádu domu. Murovaný-dom.sk Vám zabezpečí najlepšiu alternatívu z dostupných technológií, ktorú po osobnej konzultácii dokáže odporučiť. V minulosti bol v klasickej pálenej tehle priestor pre maltu. Vysoká kvalita dnešných materiálov spolu s najmodernejším spôsobom výroby zaručuje vznik špičkových výrobkov a so sebou prináša plno výhod:

 • pevnosť a únosnosť
 • ochrana proti hluku a požiaru
 • vysoká tepelná ochrana
 • stálosť parametrov

My staviame domy výhradne z tých najkvalitnejších tehál na trhu značky Wienerberger a Heluz. Nečakajte žiadne lacné alternatívy, ktoré by našu prácu len zbytočne znehodnotili. Čakajte výslednú, kvalitnú prácu v pomere cena-kvalita použitých materiálov a práce. Výhody a kvalitu stavebného materiálu oceňujú i u našich rakúskych susedov za slovenskú cenu!

Prírodné stavebné materiály pre najvyššiu kvalitu domu

Väčšina materiálov používaných v pevnej konštrukcii je vyrobená z prírodných surovín a sú stabilné bez chemických prísad. Vápno a cement sú tiež prírodného pôvodu. Pretože minerálna omietka poskytuje vzduchotesnosť sama o sebe, nie sú potrebné žiadne fólie ani podobné materiály.

Výhody murovaného domu

Tehlový dom je zárukou dlhovekosti. Je prakticky nezničiteľný a veľkí i malí, zvieratá i návšteva sa v ňom cítia príjemne v každom ročnom období. Vďaka vypáleným vlastnostiam tehly vám zaručí kvalitnú mirkoklímu v každom ročnom období, v každom čase-nečase. Aké výhody nám dom z tehál ešte prináša?

 • Tehla bola vždy charakterizovaná dobrými štrukturálnymi, fyzikálnymi a biologickými vlastnosťami, ako aj trvanlivosťou a hospodárnosťou. Približne tretina staviteľov v Európe preto používa tehly pre rodinný dom alebo bytovku.
 • Vlastnosti regulujúce vlhkosť, dobrá tepelná akumulácia, ochrana pred letnými horúčavami – v zime pred mrazmi
 • Pevné tehlové domy s poriadnou zvukovou izoláciou a protihlukovou ochranou premieňajú domov na príjemný pocit pohody
 • Tehlové domy sú tiež veľmi šetrné k životnému prostrediu, keď sú zbúrané – neexistuje nebezpečný odpad a tehly môžu byť čiastočne znovu použité.
 • Ako nehorľavý materiál stavebného prvku triedy A1 ponúka tehla najlepšiu protipožiarnu ochranu.

Nevýhody domu z tehál

 • Tehly vyžadujú počas výroby veľa energie, ale to je v celkovej ekologickej rovnováhe vyvážené dlhou životnosťou.
 • Pôvodné masívne tehly neponúkajú hodnoty tepelnej izolácie, no na trhu máme nové – pálené minerálne tehly
 • Doba stavby murovaného dobu je ovplyvnená počasím a preto sa termín dokončenia výstavby môže vplyvom počasia predĺžiť. Trpezlivým však ruže prináša, preto s tým zákazníci väčšinou nemajú problém a na konci sa tešia z nového, kvalitného domova s (takmer) nesmrteľnou životnosťou materiálu overenému už našimi starými rodičmi.

Zdroj: musterhau.net, hausbaummagazin.at, wienerberger.sk

Nezabudnite si prečítať

Adresa

Grösslingova 4, 811 09 Bratislava

Tel. kontakt

+421 948 959 009

E-mail kontakt

info@murovany-dom.sk