Ultranízkoenergetický dom? Dnes finančne prístupný i vám!

Ultranízkoenergetický dom? Dnes finančne prístupný i vám!

O nízkoenergetickom dome sme si popísali v minulom článku. V koncepte nám už názov napovedá, že ide o dom, ktorý je postavený tak, aby spotreboval čo najmenej energií – kúrenie a elektrinu. Utranízkoenergetický dom má spotrebovať od 20 do max 30 kW/ m2 ročne. Ako príjemný bonus, dnes už aj vy môžete získať dom snov – pomer/cena/kvalita. S ním spojená moderná doba vám dnes prináša aj moderné technológie:

  • Vy chcete ušetriť na energiách a chcete čo najúspornejšiu výstavbu.
  • Zákon chce šetriť životné prostredie a energetické zdroje.
  • My vám chceme zaručiť najväčšiu a najprírodnejšiu kvalitu použitých materiálov.

Názov ako Supergalaktický dom?

Ktorý svojim charakterom nemá od jeho významu ďaleko! Len si to predstavte:

V minulosti sme vyhodili kopec peňazí za náklady nášho bývania. Vidieť sme to mohli už pri našich rodičov a starých rodičov, kedy šetrili na kúrení a elektrike. Prechádzali sme sa po tmavom dome či byte a museli sme sa viac naobliekať, aby sme ako-tak vydržali zimu.

Dnes si váš superenergetický dom na kľúč vytvára energiu takmer sám. A to vďaka perfektnej tepelnej izolácii, presnej propozícii domu a použitých materiálov. Nemusíte sa už viac kontrolovať, či po sebe zhasnete svetlo alebo si vytvárať výčitky svedomia kvôli vyššiemu kúreniu!

Zdravé bývanie za rozumnú cenu

Okrem jeho úspornosti je dnes už takmer samozrejmosťou, aby sme nielen žili, ale aj bývali zdravšie. Vďaka riadenému vetraniu obytných priestorov vám tak v interiéri zaisťuje zdravé a pohodlné podnebie.

Dnes váš domov snov môžete získať už za cenu bytu. Pretože počiatočná investícia sa niekomu môže zdať priveľká, nízke mesačné náklady na prevádzku domu sa vám do 20 rokov vrátia späť. Ako je to možné?

Okrem nízkych mesačných energií záleží spätný návrat peňazí počiatočnej investície od viacerých faktorov:

Hrubá stavba

  • Základná stavba domu, ktorá obsahuje základnú dosku a na nej sú postavené múry, strop, strecha a okná. Všetko ostatné si dokončíte sami podľa vlastných predstáv a vkusu, samozrejme v závislosti od finančných prostriedkov a času. Hrubá stavba obsahuje nosné obvodové steny, vnútorné steny, drevený strop, šikmá alebo rovná strecha, strešný presah, žľaby, plastové okná, vchodové dvere, ak je poschodový dom tak aj schody.

Holodom

  • Holodom je stavba, ktorá je skolaudovaná ako rodinný dom, ktorý je oproti hrubej stavbe pripojený na inžinierske siete, hlavne na elektrickú, mestskú vodu, plyn a kanalizáciu. Je to vlastne dom s nedokončeným interiérom. Prispôsobiť si ho môžete podľa vlastných predstáv – môžete si nechať i poradiť našimi dlhoročnými skúsenosťamiPod výstavbu holodomu patrí povrchová úprava vonkajších aj vnútorných stien, strop, podlaha, zateplenie, kompletná elektroinštalácia, bleskozvod, rozvod vody, kúrenia, kanalizácia, komín.

Dom na kľúč

  • Pri tomto type domu sa o všetko postaráme za vás. Ušetríte si tak čas a starosti spojené s kompletnou výstavbou domu a interiéru. Možno vás to finančne vyjde viac, no na druhej strane by ste následnú investíciu museli obetovať pri dokončení celého interiéru. Dom na kľúč obsahuje všetko od A až po Z: interiérové dvere, vnútorná stierka stien, obkladačky, laminátová podlaha, povrchové úpravy stien, maľba, sanitárne predmety ako umývadlo, WC, batérie a vaňa.

Zdroj: postavim.sk, murovanydom.sk

Nezabudnite si prečítať

Adresa

Grösslingova 4, 811 09 Bratislava

Tel. kontakt

+421 948 959 009

E-mail kontakt

info@murovany-dom.sk